• Koncert profilaktyczny

• 09.06.2022 17:58
        • Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 8 czerwca br., w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny dla uczniów klas 5-8. Jest to bardzo lubiana przez uczniów forma podejmowanych przez szkołę oddziaływań wychowawczo – prewencyjnych realizowanych w ramach zadań ze Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego.

• Tym razem naszym gościem był Lech Dyblik – aktor  telewizyjny, filmowy oraz pieśniarz. Przy dźwiękach gitary w sposób niezwykle refleksyjny podzielił się z uczniami historią swojego życia - człowieka uwikłanego w uzależnienie od alkoholu. Aktor od trzydziestu lat nie pije i chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z młodzieżą podróżując po Polsce. W swoich opowieściach podkreślał rolę rodziny,  prawidłowych relacji oraz  wzajemnego szacunku. Mówił też o znaczeniu  przebaczenia samemu sobie, jak również osobom przez które zostaliśmy skrzywdzeni.  Uwrażliwiał młodzież na znaczenie umiejętności proszenia i przyjmowania pomocy.

Koncert sfinansowany był przez przez Gminę Puławy w ramach działań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.