• Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

• 12.11.2022 15:01
        • Ojczyzna nasza zawsze miała wiernych synów, którzy miłość do niej cenili bardziej niż swoje życie. Wolność narodu polskiego przez wieki była okupiona śmiercią ogromnej ilości ludzkich istnień – najpierw w heroicznej walce z zaborcami, później z okupantami niemieckimi oraz radzieckimi.
        • 10 listopada br. cała społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości, celebrując 104. rocznicę wywalczenia suwerenności państwa polskiego. W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem uczestnicy spotkania mogli obejrzeć prezentację multimedialną oraz wysłuchać montażu słowno – muzycznego pt. „Ojczyzno, Ty zawsze miałaś wiernych synów..”, poświęconego patronowi Szkoły. Spektakl w wykonaniu uczniów klasy 6a przywołał zgromadzonym pamięć o żołnierzach, o których mówiono, że „jeszcze żyjąc, znaleźli się w piekle”. Młodzi artyści wierszem i piosenką zaprezentowali szlak bojowy żołnierzy 2 DP 1 Armii Wojska Polskiego, a także złożyli uroczyste życzenia wolnej, niepodległej ojczyźnie. Występ artystyczny przypomniał również okrutny, nieludzki czas II Wojny Światowej i jednocześnie dostarczył wielu wzruszeń.

W ten sposób wypełniliśmy obowiązek polskiego obywatela oraz patrioty. Wyraziliśmy swoją wdzięczność oraz oddaliśmy hołd wszystkim polskim bohaterom, którzy w walce o wolność ojczyzny poświęcili najwyższą wartość – życie.