2025/2026

    • Wycieczka klas szóstych w Pieniny
      • Wycieczka klas szóstych w Pieniny

      • 09.06.2026 15:39
      • W dniach 1-3 czerwca uczniowie klas szóstych mieli okazję poznać piękno Pienin – jednego z najpiękniejszych regionów Polski. Program był bardzo bogaty i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.
      • W dniach 1-3 czerwca uczniowie klas szóstych mieli okazję poznać piękno Pienin – jednego z najpiękniejszych regionów Polski. Program był bardzo bogaty i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

        Pierwszego dnia zwiedziliśmy Zamek Dunajec w Niedzicy. Poznaliśmy historię tej średniowiecznej warowni, obejrzeliśmy zabytkowe komnaty oraz podziwialiśmy piękne widoki na Jezioro Czorsztyńskie. Następnie udaliśmy się na spacer po zaporze wodnej, skąd mogliśmy obserwować rozległą taflę jeziora oraz okoliczne góry. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. Podczas podróży podziwialiśmy malownicze krajobrazy oraz ruiny zamku w Czorsztynie. Rejs pozwolił nam zobaczyć Pieniny z zupełnie innej perspektywy.

        Dużym wyzwaniem było wejście na Trzy Korony – najwyższy i najbardziej charakterystyczny szczyt Pienin. Mimo zmęczenia wszyscy z satysfakcją dotarli na szczyt, gdzie nagrodą były przepiękne widoki na Dunajec, Tatry i okoliczne pasma górskie. Niezapomnianym przeżyciem okazał się także spływ przełomem Dunajca tradycyjnymi tratwami flisackimi. Podczas spływu podziwialiśmy strome wapienne skały oraz słuchaliśmy ciekawych opowieści flisaków o regionie i jego historii.Wieczorem miło spędziliśmy czas przy dźwiękach muzyki góralskiej. Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie mieli okazję posłuchać tradycyjnych melodii wykonywanych przez góralskich muzyków.

        Podczas wycieczki nocowaliśmy w Szczawnicy, znanej miejscowości uzdrowiskowej położonej u podnóża Pienin. Spacerując po mieście, mogliśmy podziwiać piękną architekturę, zadbane parki oraz wyjątkową atmosferę tego miejsca. Ostatnim punktem programu był spacer przez Wąwóz Homole. Wędrowaliśmy wśród wysokich skał, szumiących potoków i bujnej roślinności. To niezwykle malownicze miejsce zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie.

        Wycieczka w Pieniny była nie tylko okazją do aktywnego wypoczynku, ale również do poznania historii, przyrody i kultury regionu. Wszyscy wróciliśmy z niej pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.

        zobacz galerię

      • Wróć do listy artykułów