• Żegnajcie wakacje, zaczynamy nowy rok szkolny 2024/2025

• 04.09.2024 20:10
      • Dziś, 2 września, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pierwsza - oficjalna część – odbyła się na hali sportowej w budynku szkoły, gdzie cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, a pani dyrektor Hanna Padewska przywitała przybyłych na uroczystość uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Następnie uczniowie udali się do swoich sal na spotkania z wychowawcami.

W tym uroczystym dniu nie mogliśmy zapomnieć o naszych bohaterach, dla których  1 września 1939 r. i wybuch
        II wojny światowej był czasem heroicznych postaw w walce o wolność Polski i jednocześnie okupiony najwyższą ceną – oddaniem swojego życia. W związku z tym uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami udali się na cmentarz oraz pod pomnik, znajdujący się w centrum Góry Puławskiej. Młodzież złożyła wiązanki i zapaliła znicze na grobie żołnierzy oraz zamordowanych przez nazistów mieszkańców Góry Puławskiej.