Dzień Ziemi obchodzony w dniu 22 kwietnia to największe ekologiczne święto świata. To coroczne wydarzenie organizowane jest w celu promowania ochrony środowiska, kształtowania świadomości życia zgodnie z naturą.
Wychodząc naprzeciw jego idei, w naszej szkole po raz kolejny zostały zorganizowane obchody tego Dnia.
Uczniowie pomimo specyficznych warunków nauki aktywnie włączyli się do udziału w następujących konkursach:
- Plastyczny – „Ekologiczny strój profesora Einsteina”;
- interaktywny – „Potyczki naukowe”.
Przygotowali również prezentacje lub komiks na temat: „ Mój wkład w ochronę środowiska”.
Fundatorem nagród w konkursach była Grupa Azoty Puławy.